Wat turftoilet om een ​​betere aankoop te geven

Een geciviliseerde persoon, op elke plaats waar hij van plan is om lang te blijven, probeert allereerst een plaats uit te rusten voor het beheer van natuurlijke fysiologische behoeften. Daarom is er in elk huisje altijd een of ander type toilet. Velen rusten het gewone toilet uit met een beerput. Niet altijd en niet overal is echter mogelijk. In dergelijke gevallen is de perfecte oplossing een biotoilet. Voor degenen die op het perceel groenten groente verbouwen, is de meest geschikte oplossing om een ​​variëteit ervan te kopen met vulling op basis van turf. Het is beter om te kiezen welk veentoilet te geven, iedereen beslist voor zichzelf, op basis van zijn idee van comfort en financiële mogelijkheden.

Doel en principe van turftoiletten

Zoals alle droge kasten, zijn turfclosets ontworpen voor gebruik op plaatsen waar de aanleg van riolen onmogelijk of onpraktisch is. Sterker nog, waarom bouwen complexe rioolcommunicatie in het land, waar de eigenaren slechts een paar keer in de zomer zijn. De bouw van een outdoor latrine toilet kan problematisch zijn vanwege het zeer hoge niveau van grondwater. Turftoilet kan overal worden geïnstalleerd, zelfs in het landhuis, zelfs in een apart hokje in de tuin.

Het principe van de werking van het veentoilet is gebaseerd op de eigenschap van turf om ontlasting te absorberen en te verwerken tot compost, die bij contact met de grond verandert in humus. In dit geval kan turf geuren gedeeltelijk verwijderen. Opgemerkt moet worden dat turf vaste ontlasting recyclet, daarom moet overtollig water naar buiten worden afgevoerd.

Het veentoiletapparaat is eenvoudig. Dit is een container, vergelijkbaar met een gewone emmer, alleen van groot formaat. Daarbovenop zit een zitje, net als een wc-pot. Een turfmengsel wordt in de aan de tank bevestigde tank geschonken, die in een speciaalzaak kan worden gekocht. Het bevat zaagsel dat nodig is voor humus.

Turf wordt voor en na het gebruik van het toilet in een container geplaatst voor het beoogde doel. Het mechanisme van de vulling is anders, van het gebruikelijke in slaap vallen met een schop, tot speciale mechanische apparaten in de tank, bij het draaien van de knoppen waarvan het mengsel in de container wordt gegoten.

Goed advies! Wanneer u besluit welk veentoilet te geven, is het beter om te kiezen, moet u letten op de aanwezigheid van een afvoerslang, die is ontworpen om overtollig water uit de tank te verwijderen. Urine, die door een laag veen gaat, wordt gereinigd en wordt veilig voor de natuur. Daarom kan het rechtstreeks naar de grond worden geleid.

Afhankelijk van het model en de intensiteit van het gebruik, is het noodzakelijk om de capaciteit 1 – 2 keer per maand leeg te maken. Veendeeltjes, zoals kattenbakvulling, absorberen organisch materiaal. Al deze massa wordt in de compostput gegoten, waar het proces van vorming van humus plaatsvindt. Na enige tijd kan de afgewerkte organische meststof op de bedden of onder fruitbomen worden aangebracht.

Welke turftoilet te geven is, is beter om te kiezen, u kunt beslissen, wetende dat de basisparameters van verschillende modellen bekend zijn. Alle turftoiletten hebben hun eigen voor- en nadelen. De onmiskenbare voordelen zijn onder meer:

  • kleine afmetingen;
  • geen behoefte aan rioolwater;
  • milieuvriendelijkheid, veiligheid en zelfs het gebruik van afval, tot hun beschikking;
  • onderhoudsgemak;
  • mogelijkheid van installatie op elke geschikte plaats.

Van de minnen van dit product kan worden opgemerkt: niet volledig het elimineren van geuren en de noodzaak van systematische reiniging van de inhoud. Dit nadeel is volledig geëlimineerd in moderne dure modellen.

Tegenwoordig produceert de industrie verschillende soorten veentoiletten. Ze verschillen in grootte, complexiteit van het apparaat, ontwerpkenmerken, fabrikant van het land en prijs. Opgemerkt kan worden dat de afmetingen van het product afhangen van de capaciteit van de container. Het varieert van 60 tot 150 liter. Gemiddeld zijn de afmetingen van het toilet 780X600X800 mm. Per type constructie kunnen vereenvoudigde versies en "volledige set" worden onderscheiden.

Het eenvoudigste ontwerp betreft alleen de aanwezigheid van een emmer met een stoel. Soms wordt in plaats van een emmer een speciale wegwerpzak gebruikt die in de grond kan worden verwerkt. Turf in dergelijke modellen wordt handmatig rechtstreeks in de tank gegoten. Tegen kostprijs staan ​​ze in de line-up van de meeste budgetopties.

Het ontwerp met een tank en een afvoerslang kan worden toegeschreven aan de gemiddelde prijsmodellen. Ze zijn het meest populair, omdat ze een voldoende reeks functies hebben tegen redelijk redelijke prijzen. Daarom vragen velen zich niet af wat voor soort veentoilet beter is om te geven. Ze verwerven een betaalbaar model met een minimum aan noodzakelijke functies.

De duurste modellen van turftoiletten kunnen $ 500 – $ 600 kosten. Meestal zijn het geïmporteerde producten, hoewel er ook binnenlandse kopieën in deze prijsklasse zijn. De meest populaire zijn toiletten van Finse productie en sommige binnenlandse modellen vervaardigd met behulp van vergelijkbare technologie.

In de dure turftoiletten is, naast de bovengenoemde hoofdonderdelen, een ventilatiebuis met een geforceerde afzuigkap. Door hun ontwerp en gebruik van geurverdrijvende stoffen kunnen deze modellen geen onaangename geur afgeven.

Goed advies! Als het gezin een kind of een klein persoon heeft, is het beter om een ​​binnenlands model te kopen. Finse collega’s hebben een hogere stoel, wat niet erg handig is voor kleine mensen.

Wanneer de vraag welke turftoilet u moet geven beter is opgelost en het product is aangeschaft, is het noodzakelijk om het correct op uw site te installeren. Als dit een eenvoudig model is dat geen speciale werkomstandigheden vereist, dan kan zo’n toilet overal worden geplaatst. Dit kan worden gedaan in een hokje op straat, en u kunt het huis binnengaan op een speciaal daartoe aangewezen plaats. Zulke modellen vereisen regelmatig legen van de emmer, omdat ze mogelijk niet worden geleegd.

De meest gewilde middenklassemodellen worden op dezelfde manier geïnstalleerd, maar zorgen voor een gat in de muur waardoor de afvoerslang naar buiten komt. Water stroomt erdoorheen rechtstreeks in de grond of in een compostkuil.

Goed advies! Om de compostvorming correct en efficiënt te laten verlopen, mag de afvoerslang niet rechtstreeks op de compost worden geplaatst. Vocht moet er langs de groef in de grond worden afgevoerd. Hierdoor kan het overschot de grond in gaan zonder overmatig vocht te creëren, wat de vorming van humus nadelig beïnvloedt.

Het is ook niet moeilijk om een ​​turfbiotoilet met ventilatie te bouwen. Industriële modellen in de set hebben al de nodige buizen. Meestal zijn ze 2 meter lang. De uitlaatpijp wordt geplaatst op de capaciteit van het toilet op de daarvoor aangewezen plaats, en het tweede deel stijgt op boven het dak van het huis of de cabine. De slang voor het aftappen van de vloeistof wordt buiten de muur weergegeven en daalt naar de grond.

Goed advies! Als het veentoilet in de winter moet worden gebruikt, is het bij aanschaf noodzakelijk om aandacht te besteden aan de kwaliteit van het plastic. U moet de verkoper vragen voor welk temperatuurbereik het is bedoeld.

Wat een veentoilet is beter om te geven, iedereen beslist voor zichzelf. Je kunt een duur model kopen met een prachtig ontwerp dat het interieur van de datacha niet bederft, en misschien het verwerven van een eenvoudig ontwerp dat geen premium kwaliteit heeft, maar regelmatig omgaat met zijn directe verantwoordelijkheden. Voor degenen die geld willen besparen, is er ook de optie voor een op zichzelf staand veentoilet. Om het te maken zal het niet moeilijk zijn voor elke man met "handen".

Like this post? Please share to your friends: